Obsazení Bankrotu - profil člena


Obsazení

JAROMÍR URBAN - zpěv, pětistrunné banjo, kytara
Sice chodil 6 let na klavír, ale naučil se jen noty (během první lekce) a jinak to byla ztráta času. S klasickou kytarou to dopadlo lépe, odtamtud ho vyhodili už po 4 měsících, takže ztráta času byla podstatně menší.
Teprve tehdy (přelom let 1974 a 1975) ho začala hudba opravdu bavit. Protože je od přírody líný, kytarové akordy si různě zjednodušoval a divil se, že se to nedá poslouchat. Až díky Radkovi Tomáškovi a jeho kytarové škole zjistil, že jednoduchá řešení nejsou vždycky ta nejlepší. V srpnu 1976 začal hrát na pětistrunné banjo, což dodnes pořádně neumí. Má ale tvůrčí schopnosti - aranžuje, píše melodie i texty. V naší skupině je uměleckým vedoucím (a autorem těchto stránek).
Prošel řadou ostrovských, pražských i chodovských skupin (Davyasters, Sršni, Tetraedr, Hypochondři, Fénix, Walchaři, Adams, Hotowoo atd., hostoval i v Tulácích). Od září 2005 pracuje částečně mimo region, aby se mohl vymlouvat na nedostatek času. Kromě uvedených nástrojů hraje i na dobro, ale nechce se mu tahat ho na zkoušky. Naopak v některých skladbách používá percussion, aby vypadal jako větší multiinstrumentalista a nemusel se přitom učit akordy.
Hudební vzory:
New Christy Minstrels, Seekers, Osborne Brothers, Seldom Scene, J. Cash, M. Haggard, textařskými vzory jsou J. Vyčítal (hlavně starší tvorba), Z. Svěrák a Z. Rytíř.
Má rád:
Svou ženu a svou celou rodinu včetně tří koček, Járu Cimrmana, komedie s Jackie Chanem.
Nemá rád: Když je někdo ještě línější než on sám. Kromě toho nesnáší namyšlenost, naprostou většinu televizních seriálů, knedlo-vepřo-zelo a slovo "sandále".